Kenan Bülbül | System and Network

TW_OfficeSocial_Office2016_Awareness_Sunrise_TR

Microsoft’un bulut tabanlı yeni uygulamaları, kullanıcıların daha verimli çalışmasına destek olacak. Microsoft aynı zamanda Office 365’in yeni ve birleştirilmiş uygulamaları ile takım çalışmasının gücünü ortaya çıkaracak.

Microsoft’un mobil uygulamalarla entegrasyonu sağlayacak şekilde bulut tabanlı yeni özellikler eklenmiş ürünü Office 2016, bugün piyasaya çıktı.

Office 2016; Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Project, Visio ve Access de dahil olmak üzere Windows işletim sistemi için yeni masaüstü uygulamalarıyla birlikte geliyor. Müşteriler Office 365 paketini alarak OneDrive, Skype For Business, Delve ve Yammer gibi en güncel uygulamaların tam sürümüne de sahip olabilecek.

Office 2016 uygulamaları şimdiye kadarki en başarılı işletim sistemi olan Windows 10’a çok uyumlu bir şekilde çalışacak. Office 2016, Sway olarak adlandırılan yeni uygulaması ve Windows 10 ile sunum formatına da yenilikler getiriyor.

Windows Hello, kullanıcıyı gözünden tanıyor

Kişisel bilgi güvenliğini sağlamak üzere kullanıcıları gözbebeğinden tanıyabilen Windows Hello ile Windows’a ve Office 365’e giriş çok basit bir adımla olacak. Continuum özelliği ile Office mobil uygulamaları Windows 10 aracılığı ile telefondan, aynı bilgisayardan kullanıyor gibi kullanılabilecek. Dijital asistan Cortana, toplantı hazırlıkları gibi işlerin daha kolay halledilebilmesi için Office 365 ile birlikte çalışıyor olacak. Cortana Kasım ayında yapılacak güncellemelerle de Outlook entegrasyonu sayesinde, iş verimliliğini gözle görülür bir şekilde artıracak.

Takım çalışması için geliştirildi

Office 2016 uygulamaları ekiplerin biraraya gelmesini kolaylaştırıyor ve takım çalışmasını destekliyor.

Eşzamanlı yazma asistanı artık hem Word, hem Powerpoint hem de OneNote masaüstü versiyonunda mevcut. Eşzamanlı yazma ile Word dökümanında diğer takım arkadaşlarınızın yaptığı değişiklikler de görülebilecek.

Real-time co-authoring in Word 2016

Office ve Skype’ın entegrasyonu ile Office uygulamları içinden ekip arkadaşları mesajlaşarak, ekran paylaşarak, görüntülü ve sesli konuşarak işlerini hem daha keyifli hem de daha hızlı şekilde halledebilecek.

05. Word 2016 Real Time Typing and Skype for Business Video

Office 365 Grupları Outlook 2016 ile entegre bir şekilde çalışacak ve farklı gruplarda çalıştığınız arkadaşlarınızla iletişimde kalmanızı kolaylaştıracak.

Ayrıca, çok yakın zamanda birlikte çalışmayı daha ileri bir aşamaya taşıyacak yeni Office 365 servisleri de sunuyor olacağız:

Office 365 Planner ile işleri planlamak, yeni iş eklemek, iş bitiş tarihi belirlemek ve e-posta bildirilerini görmek mümkün. Önümüzdeki aylarda Office 365 ile birlikte Planner’a da sahip olunabilecek.

OneDrive for Business için de belirgin güncellemeler bu ayın sonunda geliyor. Windows ve Mac için olacak yeni nesil senkronizasyon istemcisi ile çok daha gelişmiş son kullanıcı deneyimi ve çok daha geniş dosya saklama alanına sahip olunacak.

GigJam bugünden itibaren özel sürüm olarak sunulacak ve 2016’da Office 365’in bir parçası olarak hizmet vermeye devam edecek. GigJam yardımıyla doğru bilgileri toplayarak ve doğru kişilerle bağlantı kurarak karar alma süreçlerini en hızlı şekilde yönetmek mümkün olacak.

En akıllı Outlook

Modern attachments in Outlook 2016 make it easy to find and attach f...

Outlook 2016 şimdiye kadarki en akıllı gelen kutusu olarak tasarlandı. Outlook 2016 en hızlı arama özelliğini sunarken, düşük öncelikli e-postaları otomatik olarak silerek zaman kaybını en aza indiriyor. Tell Me özelliği istenilen Office özelliğine ve komutuna anında ulaşma olanağı sunacak. Smart Lookup ile de Web’den aranan bilgi doğrudan çalışılan dökümana getirilebilecek. Excel 2016, ile datalarınızı tek tıkla Power BI’da yayınlayabilir, zengin grafikler tasarlanabilir. Office 2016 ile en son üzerinde çalışılan belgelere mobil cihazlardan, PCden, ya da online olarak kolayca ulaşılabilecek.

En güvenli Office

Office 2016 ve Office 365 şirketlere çok daha güvenli ve korumalı özelliklerle geliyor. Word, PowerPoint, Excel ve Outlook’ta gelen güvenlik mekanizması sayesinde BT hangi bilgilerin şirkete özel olduğunu belirleyerek bu bilgilerin şirket dışına çıkma riskini en aza indirebilir. Kullanıcılar, kurumsal ağda değilken bile çoklu kimlik doğrulama sistemiyle belgelerine güvenli bir şekilde bağlanabilecek.

47 dilde çalışıyor

Office 2016 uygulamaları 47 farklı dilde hizmet verecek ve Windows 7 ve sonrasındaki işletim sistemlerinde kullanılabilecek. Bugünden itibaren Office 365 kullanıcıları üyelikleri kapsamında Office 2016 uygulamalarını indirebilecekler. Otomatik güncellemeler önümüzdeki aydan itibaren başlayacak. Office 2016 aynı zamanda bir seferlik satın alma şeklinde hem PC hem de Mac kullanıcıları için sunulacak.

Ekstra bilgi için: www.microsoft.com/Office