Superonline’a geçişim çok hızlı oldu. 2013 yılında taşındığım evde ( daha taşınma sırasında ) superonline satışçısı kapıya geldi. Hemen formları doldurduk. 10 dakika sonra servisten geldiler. Modemi bağladılar ve internetimi verdiler. Herşey çok güzeldi. Arada bir kesinti olsa da çok önemli değildi. Ta ki yeni bir eve taşınmaya gelinceye kadar.

15 Nisan 2016’da nakil işlemlerini başlattım. 18’inden itibaren hizmeti kullanmadım, kullanamadım. Türlü bahaneler ile beni oyaladılar. Her gün 2 defa müşteri hizmetlerini arıyorum ancak bir sonuç alamıyorum. Söyledikleri şeyler: “Yarın hallolacak”, “Arkadaşlarımız sizi bugün arayacaklar”, “Yarın Türk Telekom ekipleri sizi arayacak” gibi türlü bahaneler. Arayan var mı ? Hayır tabi ki.

2 defa adres hatalı, 2 defa Türk Telekom’dan port yok yanıtı alan bir kurum daha neyin ısrarını veriyor ? Bana deniyor ki adres hatalı. O zaman ara beni düzelt adresi ? Bu kadar mı zeka yoksunusunuz ? Hiç mi kafası çalışan birisi çalışmıyor sizin kurumda ?

Burada ki tek problem benim 13 ay daha taahütümün olması. Bu yüzden bu densizler hizmetimi iptal etmiyorlar. Ancak:

Türkiye’de ne yazık ki bu tür hizmetlerde şirketlerin tek derdi müşteriyi nasıl yolarım ? 18 Nisan’dan bu yana kullanmadığım hizmet için bana bir de fatura gönderiliyor. Utanmaz arlanmaz bir kurum. İnsanlar haklarını pek bilmediklerinden dolayı bu tür taahüütlere boyun eğmek zorunda kalıyor.

Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği der ki:

MADDE 22 – (1) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıl ve daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.

Yani hiç kimseyi 1 yıldan daha fazla kendinize mahkum edemezsiniz. Ben 3 yıldır Superonline abonesiyim. Ancak bu son olacak. Telefon hattım Turkcell. Cihaz kampanyam biter bitmez farklı bir operatöre geçeceğim. Bu kepazeliği daha fazla çekemem.

Superonline’a abone olacak kişiler 1 değil, 100 defa düşünsün. Bir defa bunlara elinizi verdiğiniz anda kolunuzu geri alamıyorsunuz.